Jena Malone

18. října 2007 v 19:34 | mischulka |  Jena Malone
Narozena 21.11.1984
Lake Tahoe, Nevada, USA
Narodila se v roce 1984 v USA. V deseti letech se s rozvedenou matkou přestěhovala do Kalifornie, aby se účastnila filmových konkurzů. Získala roli ve filmu BASTARD OUT OF CAROLINA, kde zahrála obtížnou roli holčičky potýkající se se sexuálním zneužíváním. Film získal různá ocenění.

Jako dětská herečka hrála po boku úspěšných herců a hereček. Mezi nejznámější filmy patří KONTAKT, kde ztvárnila mladou Jodie Foster. Po boku Julie Roberts si zahrála ve filmu STEPMOM (Druhá nebo první).

V 15 letech se osamostatnila od matky, která utrácela její vydělané peníze a zaměřila se na kariéru podle svých představ. Vyhýbá se blockbusterům, můžeme ji vidět hlavně v nezávislých filmech, protože prý jenom 7% scénářů je kvalitních. Ve svých pubertálních letech ztvárňuje hlavně problematické dívky řešící problémy se sexem, drogami nebo těhotenstvím. Je známá z dnes už kultovního snímku DONNIE DARKO, kde hraje přítelkyni hlavního hrdiny. Podobnou roli má i ve filmech LIFE AS HOUSE a THE DANGEROUS LIVES OF ALTAR BOYS.

První vůdčí roli dostala ve snímku SAVED!, který byl špatně přijat u věřících křesťanů, protože se naváží do pokrytectví ve víře. Podle svých slov se však necítí na to, aby nesla celý film na svých bedrech.

V posledních letech jsme ji mohli vidět v PRIDE AND PREJUDICE (Pýcha a předsudek), kde si zahrála drobnou roli Lýdie, jedné z pěti dcer. Jakožto americká herečka musela zvládnout britský přízvuk.

Jena Malone má v současnosti období, kdy zkouší různé druhy umění. Začala fotografováním, vyzkoušela si roli v divadle na Broadwayi, nyní dokonce tvoří hudbu.
Herecká filmografie
2008Ruins, The
2007Four Last Songs
Go-Getter, The
Útěk do divočiny
2006Container
2005Ostrov samoty
Pýcha a předsudek
2004Černá ovce
2003Hitler: Vzestup zla (TV film)
Návrat do Cold Mountain
Svět podle Lelanda
2002American Girl
Corn
Skandál v katolické škole
2001Character Building: Inside Life as a House (video film)
Donnie Darko
Dům života
Zlatokopové na divoké řece / Zlatokopové (TV film)
Zápisník hvězdné oblohy
2000Podvodníci (TV film)
1999Hra snů
1998Druhá nebo první
1997Ellen Foster (TV film)
Hope (TV film)
Kontakt
1996Bastard Out of Carolina
Co skrývá Amerika (TV film)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tea Tea | 11. listopadu 2007 v 12:09 | Reagovat

Tohle že je Lýdie???Kdyť si nená vůbec podobná...Tedy a ve filmu vypadá o dost mladší.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.