October 2007

Darcyho socha

21. october 2007 at 22:22 | mischulka |  Mr. Darcy

Brenda Blethyn

21. october 2007 at 21:58 | mischulka |  Brenda Blethyn
Narozena 20.02.1946
Ramsgate, hrabství Kent, Anglie, Velká Británie
Vyrůstala v přímořském letovisku Ramsgate jako dcera strojního inženýra. V sedmnácti letech odešla do Londýna, kde nalezla práci zaměstnankyně Britských železnic a manažerky v reklamní agentuře a začala navštěvovat herecké kursy. První profesionální herecké zkušenosti získala během působení v kočovném "stanovém" divadle The Bubble a pak v divadle Belgrade Theatre v Coventry.

V roce 1975 se stala členkou prestižního souboru National Theatre v Londýně, kde navázala spolupráci s významnými britskými divadelními režiséry, např. Peterem Woodem (The Beaux Stratagem, The Provok'd Wife), Peterem Hallem (Bedroom Farce, Tamburlaine) a Billem Brydenem (Sen noci svatojánské, The Passion). Maximilian Schell ji obsadil do své britské inscenace Horváthovy hry Povídky z vídeňského lesa.

V roce 1991 slavila úspěchy na jevištích v Londýně a v New Yorku; na Broadwayi ve hře Alana Ayckbournea Roztržití přátelé (cena Theatre World Award), ve West Endu v dramatu Nell Dunnové Parní lázně (cena British Drama Award). Za svůj výkon ve hře Michaela Blakemorea Dobrodinci byla nominována na Cenu Laurence Oliviera. Během 80. let se uplatnila také v TV; účinkování v seriálu Outside Edge (Vnější hrana) jí vyneslo ocenění nejlepší komediální herečky 1994.

Na film. plátně se však začala objevovat až v 90. letech, kdy zaujala zejm. svými portréty zralých žen z dělnického prostředí, které interpretuje s civilní, přitom ale emocionálně působivou přesvědčivostí. Rázný vstup do mezinárodního povědomí, podtržený mnoha poctami (mj. cena na MFF v Cannes 1996, Zlatý glóbus 1996, cena BAFTA 1996 a nominace na Oscara 1996), učinila s postavou deprivované matky Cynthie Purleyové, o jejímž sblížení s nemanželskou dcerou černé pleti (Marianne Jean-Baptisteová), kterou po porodu ani neviděla, pojednává psychologická tragikomedie Tajnosti a lži (r. M. Leigh).

Neméně zdařilou kreaci předvedla v úloze smrtelně nemocné elektromontérky Dawn, která každou páteční noc tráví se svou kamarádkou (Julie Waltersová) v herně binga a nakonec uskuteční výlet do Las Vegas, v komediálním dramatu Noc dívek (r. N. Hurran). S nominacemi na Oscara 1998, na cenu BAFTA 1998 a na Zlatý glóbus 1998 se musela spokojit za svůj výkon v úloze uzurpátorské matky zakřiknuté dívky s pěveckým talentem (Jane Horrocksová) v hořké komedii podle divadelní hry Jima Cartwrighta Tichý hlas (r. M. Herman).

Na jaře 2001 se zúčastnila v Praze přehlídky Dny evropského filmu, kde uvedla komedii Bílá vdova (r. N. Cole), v níž vytvořila titulní postavu počestné vdovy, pěstující marihuanu (nominace na Zlatý glóbus 1999). Od pol. 70. let je životním partnerem B. B. grafik divadelních plakátů a programů Michael Mayhew.
Filmografie
2007Introducing the Dwights
Pokání
2005Pýcha a předsudek
Slonisko a Medvídek Pú
Za jasného dne
2004Patříme k sobě (TV film)
Za mořem
2003Between the Sheets (TV film)
Se slovníkem v posteli
Stella
2002Láska až za hrob
Pumpkin
Sonny
Thornberryovi na cestách
2001Anne Frank: The Whole Story (TV film)
Daddy and Them
Krásní & úžasní
Na nose / Na vítězství
Yellow Bird
2000Bílá vdova
Film-Fest DVD: Issue 4 - Hawaii (video film)
1999Keeping Time
RKO 281 (TV film)
1998Girls' Night
In the Winter Dark
Music From Another Room
Noční vlak
Tichý hlas
1997Vzpomínáš si na mě?
1996Tajnosti a lži
1994"Outside Edge" (TV seriál)
1993"Buddha of Suburbia, The" (TV seriál)
Zlatí hoši (TV film)
1992Teče tudy řeka
1990Čarodějky / Čarodějnice
1989"Labours of Erica, The" (TV seriál)
1987"Sunday Premiere: Claws" (TV seriál)
Poor Little Rich Girl: The Barbara Hutton Story (TV film)
1984"Chance in a Million" (TV seriál)
1983"Smrt soudního znalce" (TV seriál)
Floating Off (TV film)
Henry VI, Part One (TV film)
1982Král Lear (TV film)

Brendy fotky

21. october 2007 at 21:48 | mischulka |  Brenda Blethyn

DVD obal

21. october 2007 at 16:27 | mischulka |  Pýcha a předsudek

SNOB

21. october 2007 at 14:18 | mischulka |  Soutěže

Lizzie a ..................

20. october 2007 at 23:19 | mischulka |  Pýcha a předsudek

Georgiana Darcy

20. october 2007 at 23:08 | mischulka |  Mr. Darcy

Caroline Bingley

20. october 2007 at 23:00 | mischulka |  Bingley

Mr. Bingley foto

20. october 2007 at 22:58 | mischulka |  Bingley
Tady mu to docela sekne, ne??

Groombridge place

20. october 2007 at 22:14 | mischulka |  Sídla Pýchy a předsudku
Rodinný dům Bennetových
Je to panské sídlo ze 17. stol. obehnané vodním příkopem. Rodinný dům Bennetových. Celý dům byl v podstatě obložen hnědými deskami a nic z toho se nehodilo do filmu. Takže je tam vestavěné obložení a místnosti jsou ve skutečnosti o 15cm větší než vidíme.

Wilton house

20. october 2007 at 22:07 | mischulka |  Sídla Pýchy a předsudku
Pemberley
Nátáčení v Chatsworthu bylo neuvěřitelně obtížné, protože je to nejnavštěvovanější zámek v zemi. Nemohli si dovolit ho zavřít, proto se tomu museli důkladně přizpůsobit. Některé interiéry, které ve filmu patří k Pemberly se tady vlastně nenatáčely. Natáčela se tam scéna, kdy Elizabeth bloumá po domě a najde tam Darcyho s jeho sestrou a když se s ní seznámí. O té hale se říká, že je nejkrásnější v Anglii.

Keeley Hawes

18. october 2007 at 20:07 | mischulka |  Matthew McFadyen
Keeley Hawes je manželka Mathewa McFadyena.
Tady je pár jejích fotek.
Nemyslíte, že vypadá trochu jako Keira Knightley??
Mathew má asi dobrej vkus................

Jena Malone

18. october 2007 at 19:34 | mischulka |  Jena Malone
Narozena 21.11.1984
Lake Tahoe, Nevada, USA
Narodila se v roce 1984 v USA. V deseti letech se s rozvedenou matkou přestěhovala do Kalifornie, aby se účastnila filmových konkurzů. Získala roli ve filmu BASTARD OUT OF CAROLINA, kde zahrála obtížnou roli holčičky potýkající se se sexuálním zneužíváním. Film získal různá ocenění.

Jako dětská herečka hrála po boku úspěšných herců a hereček. Mezi nejznámější filmy patří KONTAKT, kde ztvárnila mladou Jodie Foster. Po boku Julie Roberts si zahrála ve filmu STEPMOM (Druhá nebo první).

V 15 letech se osamostatnila od matky, která utrácela její vydělané peníze a zaměřila se na kariéru podle svých představ. Vyhýbá se blockbusterům, můžeme ji vidět hlavně v nezávislých filmech, protože prý jenom 7% scénářů je kvalitních. Ve svých pubertálních letech ztvárňuje hlavně problematické dívky řešící problémy se sexem, drogami nebo těhotenstvím. Je známá z dnes už kultovního snímku DONNIE DARKO, kde hraje přítelkyni hlavního hrdiny. Podobnou roli má i ve filmech LIFE AS HOUSE a THE DANGEROUS LIVES OF ALTAR BOYS.

První vůdčí roli dostala ve snímku SAVED!, který byl špatně přijat u věřících křesťanů, protože se naváží do pokrytectví ve víře. Podle svých slov se však necítí na to, aby nesla celý film na svých bedrech.

V posledních letech jsme ji mohli vidět v PRIDE AND PREJUDICE (Pýcha a předsudek), kde si zahrála drobnou roli Lýdie, jedné z pěti dcer. Jakožto americká herečka musela zvládnout britský přízvuk.

Jena Malone má v současnosti období, kdy zkouší různé druhy umění. Začala fotografováním, vyzkoušela si roli v divadle na Broadwayi, nyní dokonce tvoří hudbu.
Herecká filmografie
2008Ruins, The
2007Four Last Songs
Go-Getter, The
Útěk do divočiny
2006Container
2005Ostrov samoty
Pýcha a předsudek
2004Černá ovce
2003Hitler: Vzestup zla (TV film)
Návrat do Cold Mountain
Svět podle Lelanda
2002American Girl
Corn
Skandál v katolické škole
2001Character Building: Inside Life as a House (video film)
Donnie Darko
Dům života
Zlatokopové na divoké řece / Zlatokopové (TV film)
Zápisník hvězdné oblohy
2000Podvodníci (TV film)
1999Hra snů
1998Druhá nebo první
1997Ellen Foster (TV film)
Hope (TV film)
Kontakt
1996Bastard Out of Carolina
Co skrývá Amerika (TV film)

Donald Sutherland

18. october 2007 at 0:28 | mischulka |  Donald Sutherland
Narozen 17.07.1935
Saint John, Nový Brunšvik, Kanada
Má tři syny a jednu dceru. Je dvakrát ženatý a jeho nejstarší syn Kiefer ho předčil v popularitě. Řeč je o Donaldu McNicolovi Sutherlandovi narozeném 17.7. 1935 v Novém Brunswicku. Ve svých 14 letech pracoval pro rozhlasovou stanici CKBW jako zpravodaj. Studoval na Viktoriině univerzitě a promoval s dvojitým vyznamenáním v inženýrství a činohře. Nějaký čas byl i členem komediálního spolku "UC Follies" v Torontu. Naštěstí vystudovaný Donald netíhl k inženýrství, ale k herectví. Vystudoval Londýnskou akademii hudby a herectví a počátkem 60. let začínal dostávat menší role v britských televizních filmech.

Poprvé na sebe upozornil rolí v hororu DR. TERROR'S HOUSE OF HORRORS s Christopherem Leem po svém boku a hlavně válečnými snímky jako např. TUCET ŠPINAVCŮ, MASH či KELLYHO HRDINOVÉ. Následoval prudce vzrůstající zájem o Sutherlandovu osobu a při snímku KLUTE také první milostný románek s Jane Fondovou. 70. léta byla pro Donalda Sutherlanda výstřelem mezi celosvětově uznávanou hereckou elitu. Vybíral si vždy ze zajímavých námětů a propracovaných scénářů. Tyto nároky splňovaly temné thrillery jako TEĎ SE NEDÍVEJ, DEN KOBYLEK, INVAZE ZLODĚJŮ TĚL a válečné snímky XX. STOLETÍ nebo OREL PŘISTÁVÁ. Také si s chutí zahrál ve Felliniho dramatu CASANOVA či v jednom z mnoha příběhů legendárního detektiva Sherlocka Holmese s názvem VRAŽDA NA ÚROVNI.

Naopak 80. léta byla časem prvních krizí kariéry rozeného Kanaďana, a i když příkladně OBYČEJNÍ LIDÉ nebo KOUMÁCI jsou označovány za kvalitní díla, Sutherland hrál povětšinou v průměrných filmech a jeho sláva začala pomalu, ale jistě zhasínat. Ohýnek naděje však vzplál roku 1991, kde si Sutherland zahrál v politickém mrazivém dramatu Olivera Stonea J.F.K. a efektním akčním thrilleru OHEŇ, v obou případech vedle slavných hereckých es. Další zmrtvýchvstání Donalda se konalo uprostřed 90. let. V tu dobu natočil úspěšnou SMRTÍCÍ EPIDEMII a zahrál si po boku svého syna Kiefera v soudním dramatu ČAS ZABÍJET. O rok později hrál v několika kanadských filmech, např. HON NA ŠAKALA nebo PRACHY K LIKVIDACI.

Na přelomu třetího tisíciletí se Sutherland objevil v několika komerčních snímcích, z nichž se mezi nejpovedenější řadí LOUPEŽ PO ITALSKU a NÁVRAT DO COLD MOUNTAIN. V současnosti se již herecká legenda pořád nezastavuje a točí několik filmů ročně (za zmínku jistě stojí jeho herecky plodný rok 2005). Jeho charismatický hlas byl několikrát využit v televizních reklamách a rádiu včetně reklamy na automobily značky Volvo. Také dostal cameo roličku v jedné epizodě (Lisa the Iconoclast) seriálu SIMPSONOVI.

Donald Sutherland uchvacuje svým "osobním" herectvím diváky už přes čtyři dekády a přesto mu stále chybí cenný skalp - Oscar. Doma má "jen" dva Zlaté Glóby a pár dalších ocenění na různých filmových festivalech. V budoucnu se chystá tato uznávaná filmová persona představit ve snímku FOOL'S GOLD.
Herecká filmografie
2008Fool's Gold
2007"Dirty Sexy Money" (TV seriál)
Sleepwalkers
Volání o pomoc
2006Beerfest
Land of the Blind
Zeptej se prachu
2005"Commander in Chief" (TV seriál)
American Gun
Americká kletba
Human Trafficking (TV film)
Nelítostná rasa
Obchodník se smrtí
Pýcha a předsudek
Severní polární záře
2004Frankenstein (TV film)
Prokletí Salemu (TV film)
2003Loupež po italsku
Náměstí Pěti měsíců
Návrat do Cold Mountain
Zkáza lodi Estonie
2002Cesta do války (TV film)
2001"Queen Victoria's Empire" (TV seriál)
Final Fantasy: Esence života
Nebezpečné dluhy (TV film)
Pohřben s úsměvem
Vzpoura (TV film)
2000Panika
Threads of Hope
Umění boje
Vesmírní kovbojové
1999Behind the Mask (TV film)
Instinkt
Ponorka Hunley (TV film)
Toscano
Virus
1998Anděl smrti
Hranice možností
Prachy k likvidaci
1997Hon na Šakala
Parchant (TV film)
Temné spiknutí
1996Čas zabíjet
1995Mrtvý bod
Občan X (TV film)
Smrtící epidemie
1994Nejstarší žijící konfederační vdova vypráví vše (TV film)
Průlom (TV film)
Punch
Skandální odhalení
Vládci loutek
1993"Great Books" (TV seriál)
Benefit of the Doubt
Mladší a mladší
Red Hot
Shadow Catcher, The
Šest stupňů odloučení
1992"Prize: The Epic Quest for Oil, Money & Power, The" (TV seriál)
Buffy, zabíječka upírů
Muž z nádraží
Pohyblivý písek: Není úniku (TV film)
Poky Little Puppy's First Christmas, The
Rakuyô
Stín vlka
1991Eminent Domain
J.F.K. / JFK
Long Road Home (TV film)
Oheň
Výkřik z kamene
1990Bethune: The Making of a Hero
Buster's Bedroom
1989Bílé období sucha
Kriminál
Lost Angels
1988Naučím tě zabíjet
1987Trouble with Spies, The
Vraždy podle růžence
1986Kate Bush: The Whole Story (video film)
Vlk u dveří
1985Heaven Help Us
Revoluce
1984Koumáci
Zkouška neviny
1983Návrat Maxe Dugana
Zima úzkosti (TV film)
1982Night of 100 Stars (TV film)
1981Gas
Kennedy Center Honors: A Celebration of the Performing Arts, The (TV film)
Oko jehly
Překročit práh
War Story, A
1980Nic osobního
North China Commune
Obyčejní lidé
1979Man, a Woman and a Bank, A
Medvědí ostrov
První velká vlaková loupež / Velká vlaková loupež
Vražda na úrovni
1978Invaze zlodějů těl
Liens du sang, Les
Zvěřinec časopisu National Lampoon
1977Bethune (TV film)
Disappearance, The
Kentucky Fried Movie, The
1976Casanova di Federico Fellini, Il
Orel přistál / Orel přistává
XX. století
1975Den kobylek
Soudce a jeho kat
1974Alien Thunder
S*P*Y*S
1973Lady Ice
Steelyard Blues
Teď se nedívej
1971Johnny Got His Gun
Klute
Little Murders
1970Act of the Heart
Alex in Wonderland
Kellyho hrdinové
MASH
Spusťte tu revoluci beze mne
1968Interlude
Joanna
Sebastian
Split, The
Sunshine Patriot, The (TV film)
1967Mozek za miliardu dolarů
Oedipus the King
Tucet špinavců
1965American Civil War, The (TV film)
Bedford Incident, The
Dr. Terror's House of Horrors
Fanatic
Promise Her Anything
1964Castello dei morti vivi, Il
Hamlet (TV film)

Rosamund Pike

18. october 2007 at 0:13 | mischulka |  Rosamund Pike
Narozena 27.01.1979
Londýn, Anglie, Velká Británie
O téhle mladé půvabné britské herečce s plachým pohledem se dá rozhodně říct, že toho má určitě více před sebou než za sebou, co se hereckých příležitostí týče. Rosamund, zkráceně Ros, pochází z umělecké rodiny a sklony k umění se i u ní projevily naplno. Hraje slušně na cello, vynikajícím prospěchem vystudovala anglickou literaturu a právě na univerzitě se začala motat kolem divadla, kterého se slušnými úspěchy drží dodnes. V devatenácti debutovala v televizi, zde se ale objevovala spíše v epizodních rolích (u nás uvedena např. FOYLOVA VÁLKA).

Vstup do světa velkého filmu pro ni znamenala role Bond Girl Mirandy Frostové v bondovce DNES NEUMÍREJ. V u nás neuvedeném filmu THE PROMISED LAND ztvárnila hlavní roli estonské dívky, putující za vytouženým životem do Izraele. Ve velkých filmech na sebe upozornila zatím jen ve vedlejších rolích. V adaptaci románu Jane Austenové PÝCHA A PŘEDSUDEK sekunduje Kieře Knightley, a to rolí Jane, naivnější a méně komplikovanější z dvojice nejstarších sester Bennetových. V historickém LIBERTINOVI si jí můžete zase všimnout jako zoufalé ale do posledního okamžiku milující manželky Hraběte z Rochesteru (Johny Depp), zkaženého, rozháraného a nevypočitatelného démona anglické politiky a divadla na dvoře krále Karla II.

Trochu "důležitější" postavu si připsala ve filmu poněkud jiného žánru než je historický - v "adaptaci" počítačové hry DOOM, která má asi takovou kvalitu, jakou obvykle "adaptace" počítačových her mívají. Nezbývá než doufat, že v budoucnu se Rosamund Pike dočká takových rolí, na kterých by mohla prokázat, že patří k mladé nastupující generaci hvězd ve filmové továrně na sny.
2008Caitlin
Jackboots on Whitehall
2007Okamžik zlomu
2005Doom
Pýcha a předsudek
2004Libertin
Promised Land
2003Castle of Lies
2002Dnes neumírej
2001"Love in a Cold Climate" (TV seriál)
2000Trial & Retribution IV (TV film)
1999"Wives and Daughters" (TV seriál)
1998Takové anglické manželství (TV film)
Dokumentární
2003Inside 'Die Another Day' (video film)
2002Bondovy dívky jsou věčné (TV film)
James Bond: A BAFTA Tribute (TV film)
Premiere Bond: Die Another Day (TV film)

Lizzie a Mr. Darcy

16. october 2007 at 22:56 | mischulka |  Pýcha a předsudek

Burghley

16. october 2007 at 22:44 | mischulka |  Sídla Pýchy a předsudku
Rosings
Pro Rosings chtěli něco starého, bohatého, tajemného...........
Burghley sahá až do dob královny Alžběty I. Má poměrně fádní, tmavé a syté barvy. Všichni lidé, kteří hrají lokaje a komorníky, tu nastálo pracují.

wallpapers2

16. october 2007 at 22:43 | mischulka |  Pýcha a předsudek

wallpapers1

16. october 2007 at 22:39 | mischulka |  Pýcha a předsudek

wallpapers

16. october 2007 at 21:08 | mischulka |  Pýcha a předsudek